Psikolog Ankara - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Psikolog Ankara

Psikolog Ankara, zihinsel ve psikolojik sağlık sorunu yaşayanlar için çözüm üreten danışmanlardır. Günümüzde fiziksel sağlık sorunları kadar psikolojik sağlığın da iyiliği, son derece önem arz eder. Stres, kaygı ve endişe durumlarının günümüzde artmasıyla birlikte psikolojik sağlık sorunları da aynı ölçüde geniş bir etki alanına sahip olmuştur. Dolayısıyla günümüzde psikolojik ve zihinsel iyilik hali, önceki dönemlere göre çok daha önem arz eder. Özellikle iş yaşamında ve eğitim sürecinde ortaya çıkan stres hali, birçok kişide ciddi boyutlara oluşabilecek olumsuzluklar doğurur. Buna karşın psikolog Ankara ile söz konusu zihinsel ve psikolojik problemlerin kontrol altına alınması mümkündür. Kişinin yaşam kalitesini etkileyen psikolojik sorunlarda, mutlaka profesyonel desteğe başvurulmalıdır.

Psikolog Ankara Nedir?

Psikolog Ankara, psikolojik ve zihinsel sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla, psikoloji biliminin sahip olduğu metotlarla çözümler üreten danışmandır. Ankara’da hizmet veren psikologlar, oldukça geniş yelpazeli çalışma alanlarıyla birçok ruhsal sağlık sorununun kontrol altına alınmasında etkili sonuçlar vadeder.

Psikolog Ankara görevleri arasında; bireysel veya grup terapisi yapmak, psikolojik testler uygulamak ve uygulanan testleri yorumlamak, bireysel danışmanlık, rehberlik ve koçluk yapmak, çocuk gelişimi, iletişim becerilerini güçlendirmek, ergenlik dönemi, aile dinamikleri, cinsellik gibi özel konularda danışmanlık ve destek sağlamak vardır.

Psikolog Ankara Ne İşe Yarar?

Psikolog Ankara, psikoloji bilimi nezdinde geliştirilen bazı metotları kullanarak bireylerin ya da belli grupların yaşadığı psikoloji ve zihinsel sorunları giderme konusunda destek sunar. Günümüzde psikologlar tarafından yaygın olarak kullanılan metotlardan en önemlisi bilişsel davranış terapisidir. Bu terapi, kişinin düşünce ve davranışlarını değiştirmeye odaklanır.

Bir diğer önemli ve yaygın olarak kullanılan psikolojik tedavi metodu ise EMDR terapisidir. Travma sonrasında ortaya çıkan psikolojik yıkıntı ve çöküntü halini kontrol etmek amacıyla uygulanır. Psikodinamik terapi metodu ise daha çok kişinin ya da gruptaki üyelerin geçmişte yaşadıkları problemlere odaklanır.

Bu terapi sürecinde geçmişte yaşanan sorunların bugünkü ruhsal hali nasıl ve ne şekilde etkilediği kişilere bir kazanım olarak gösterilir. Oyun terapisi gibi metotlar ise doğrudan çocuklar için geliştirilmiştir. Çocukların duygu ve düşüncelerini oyunlar yoluyla anlamaya odaklanan oyun terapisi, çocuk psikolojisi açısından oldukça önemli veriler sunar.  

Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Zihinsel ve duygusal süreçleri inceleyerek, ilgili sorunların çözülmesi konusunda bireylere ya da gruplara destek sağlar. Ankara’da hizmet veren psikologların genel anlamıyla çalışma alanları şu şekildedir:

  • Bireysel Terapi
  • Aile Terapisi
  • Ergen Terapisi
  • Çift Terapisi
  • Çocuk Terapisi
  • Grup Terapisi

Tüm bunlara ek olarak kişi, aile ya da çocuklar; ruh sağlığını geliştirmek, yaşam kalitesini artırmak ve daha mutlu bir yaşam sürmek amacıyla da psikolog Ankara tarafından sunulan danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir.

Ankara Psikolog Merkezleri

Oldukça geniş yelpazeli kliniklere ev sahipliği yapar. Ankara’nın hemen her noktasında semtinde psikolojik danışmanlık merkezi bulunur. Bununla birlikte kişilerin yaşadığı sorunlar doğrultusunda en uygun psikolojik danışmanlık merkezini seçmesinde fayda vardır. Genelde kompleks hizmet standardına sahip olan merkezlerde, farklı alanlarda uzmanlaşmış ve deneyimli psikologlar bulunur. Fakat bazı psikolojik danışmanlık merkezleri, önemli ölçüde belli bir terapi ya da yaklaşım alanında uzmanlaşmıştır.

Psikolog Ankara Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatları, birçok faktöre göre değişkenlik gösterir. Terapi ya da seans ücretlerini belirleyen en temel unsurlar; psikoloğun deneyimi ve uzmanlık alanı, terapi yöntemi, terapinin yapıldığı mekan ve seans süreleridir. Ayrıca günümüzde dijital ortam üzerinde de online terapi yöntemi kullanılarak psikolojik destek sağlanıyor. Terapinin online ya da yüz yüze yapılacağı da fiyatları etkileyen önemli bir faktördür.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.