En İyi Online Psikolog - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
En iyi online psikolog

En iyi online psikolog seçimi yapmak, zihinsel ve psikolojik sağlık sorunu yaşayan kişiler için oldukça zorlayıcıdır. Günümüzde dijital ortam üzerinden, online olarak verilen hizmetlerin gelişmesiyle birlikte psikolojik danışmanlık çözümleri de internet ortamına taşınmıştır. Bununla birlikte klasik yüz yüze görüşme tekniğinden farklı olarak dijital ortamda hizmet veren psikolojik danışmanlar arasında seçim yapmak çok daha zorlayıcıdır. İnternet üzerinde görüntülü görüşme teknikleri kullanılarak verilen online danışmanlık hizmeti, yüksek düzeyde deneyim ve tecrübe gerektirir. Tam da bu yüzden en iyi online psikolog tercihinde bulunmak klasik yöntemlere göre daha zorlayıcıdır.

Online Psikolog Nedir?

Online psikolog, internet üzerinden verilen hizmetleri içeren bir tür danışmanlıktır. Günümüzde internetin yaygınlaşması ve teknolojik gelişmeler, kişilerin psikolojik terapiye ihtiyaç duymaları halinde online hizmet almasını da önemli ölçüde kolaylaştırmıştır. Online olarak hizmet veren psikolojik danışmanlar; video görüşmeleri, mesajlaşma, telefon görüşmeleri ve hatta e-posta yoluyla dahi danışmanlık hizmeti verir. Fakat klasik yöntemlerin aksine en iyi online psikolog tercihinde bulunmak her zaman kolay değildir.

Online Psikolog Ne İşe Yarar?

Online psikolog, dijital ortam üzerinde psikolojik ve zihinsel sağlık sorunlarının kontrol altına alınmasında görevlidir. Özellikle günümüzde yoğun yaşam tarzına sahip olan kişiler, birçok hizmetten fiziksel olarak yararlanma konusunda ciddi kısıtlara sahiptir. Bazı durumlarda ise zorunluluk nedeniyle kişilerin fiziksel destek almaları mümkün olmayabilir. Online psikologlar ve psikolojik danışmanlar, tam da bu doğrultuda ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap verir.

En İyi Online Psikolog Seçimi Nasıl Yapılır?

En iyi online psikolog seçimi yapabilmek içinse bazı önemli detaylara dikkat etmekte fayda vardır. Klasik danışmanlık hizmetlerinden farklı olarak online ortamda yapılan terapi ve görüşmelerde, dikkat edilmesi gereken çok daha önemli detaylar vardır. Online psikolog seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktalar genel hatlarıyla şu şekildedir:

Ön Görüşme ve Ön Bilgilendirme

En iyi online psikolog seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken en temel unsur, ön görüşme ve ön bilgilendirme sürecidir. Dijital ortam üzerinden verilen psikolojik danışmanlık hizmetlerinde psikologlar, bir ön görüşme gerçekleştirir. Yapacağınız ön görüşme ile alacığınız hizmet hakkında ve yaşadığınız psikolojik sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu durum, seçimlerinizi önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

Deneyim ve Uzmanlık Süresi

Klasik yöntemlerle ya da dijital ortam fark etmeksizin psikolog tercihinde bulunurken mutlaka deneyim ve uzmanlık süresine dikkat edilmelidir. Belli çalışma alanlarında deneyimi yüksek olan psikologlar, yaşadığınız sorunların çözümü konusunda çok daha hızlı sonuçlar alınmasını sağlayabilir.  

Uzmanlık Alanları

Psikologlar, psikoloji biliminin farklı alanlarında uzmanlaşmıştır. Örneği aile sorunları için özel yaklaşımlar benimsenirken çocuklar ya da yetişkinler için kullanılan yaklaşımlar, ilgili alanlarda uzmanlık gerektirir. Dolayısıyla en iyi online psikolog seçimi yaparken mutlaka psikoloğun uzmanlık alanına dikkat edilmelidir.

Gizlilik ve Güvenlik Kriterleri

Dijital ortam üzerinden yapılan her işlem veri olarak kaydedilir. Dolayısıyla en iyi online psikolog seçimi yaparken, ilgili kurum ya da psikoloğun gizlilik ve güvenlik konusunda vadettiklerini yeterli düzeyde incelemelisiniz.

Çalışma Ortamı

Her ne kadar online terapi ve tedavi uygulamaları dijital ortam üzerinden yapılıyor olsa da psikoloğun vadettiği çalışma ortamı, yaşadığınız sorunların kontrol altına alınmasında önemli bir etkendir.

Ödeme Seçenekleri ve Fiyatlandırma Politikası

Seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise ödeme seçenekleridir. Dijital ortamda yapılan her alışverişte olduğu gibi online danışmanlıkta da ödemeyi internet aracılığıyla yapmanız gerekir. Dolayısıyla ödeme güvenliği ve fiyatlandırma politikası hakkında bilgi almanızda fayda vardır.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.