Çankaya Psikolog - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Çankaya psikolog

Çankaya psikolog, Çankaya’da psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireylere profesyonel hizmet sunan uzmanlardır. Farklı alanlarda kendilerini geliştiren psikologların hizmet kapsamları değişiklik gösterebilir. Bu nedenle uzman desteği talep etmeden önce birkaç hususa dikkat etmeniz son derece önemlidir. Bu hususlar arasında psikologların uzmanlık alanları, deneyimleri, eğitimleri ve ücret tarifeleri yer alır. Her bir hususa dikkat ederek profesyonel destek sunan psikologlarla iletişim kurabilirsiniz.

Çankaya Psikolog Nedir?

Çankaya psikolog, çeşitli ruhsal sorunlarla baş başa kalan kişilere uzman ve profesyonel hizmet sunan kişilerdir. Birçok kişi; depresyon, stres, anksiyete, travma başta olmak üzere çeşitli ruhsal sorunlarla baş başa kalır. Bu sorunların her biri, zamanında müdahale edilmediği takdirde kişinin yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla Çankaya’da yaşamlarını sürdüren ve psikolojik sorunlarla baş başa kalan kişilerin alacakları uzman desteği, kendilerini çok daha iyi hissetmelerine katkıda bulunur.

Çankaya’da Psikolojik Destek İhtiyacının Artmasının Nedenleri Nelerdir?

Çankaya’da, diğer bölgelerde olduğu gibi psikolojik destek ihtiyacının artmasının çeşitli neleri bulunur. Bu nedenle genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Modern yaşam tarzı, bireylerin çok fazla stresle baş başa kalmasına neden olabilir. Özellikle hızlı bir tempoda yaşamak, kişinin kendisine zaman ayıramamasına sebebiyet verebildiğinden bu gibi durumlar, psikolog desteğine olan ihtiyacın artmasını mümkün kılar.
 • Psikolog sayısında meydana gelen artış, bu alanda hizmet sunan uzmanlara ulaşımı da kolaylaştırır.
 • Ruh sağlığı ile ilgili farkındalık, insanların yaşadıkları problemlerde uzman desteği almalarının gerekliliğini ön plana çıkarabilir.
 • Kişi, çeşitli nedenlerden ötürü kendisine karşı özsaygısını yitirebilir. Bu ise kaliteli yaşantıyı olumsuz etkiler. Dolayısıyla özsaygının tekrar inşa edilmesi, Çankaya psikolog hizmetlerinden yararlanılmasının nedenleri arasında yer alır.

Çankaya’da Psikolog Bulmak için Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Çankaya psikolog önerileri arasından en doğru uzmana ulaşabilmek için farklı yöntemleri kullanmanız olanaklıdır. Bu yöntemler arasında belki de en önemlisi, çeşitli öneriler arasından incelemede bulunmaktır. İlgili uzmanlara hastaları tarafından yapılan yorumlar, psikoloğun vermiş olduğu hizmete dair çok daha fazla bilgi edinilmesini olanaklı hale getirir.

Bunun yanı sıra psikolog ile doğrudan iletişim kurmak da olanaklıdır. Yapılan görüşmelerde, psikoloğun hizmet verdiği alanlara dair bilgi edinilebilir. Bunun yanı sıra psikoloğun ücret tarifesi de öğrenilebilir. Bu ise sunulan hizmet fiyatının kişi için uygun olup olmadığının anlaşılmasını sağlar.

Çankaya’da Hizmet Sunan Psikologların Uzmanlık Alanları Nelerdir?

Çankaya’da hizmet sunan psikologların uzmanlık alanları değişiklik gösterebilir. Bu alanlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Klinik Psikoloji: Ruhsal bozukların teşhis ve tedavi edilmesine yönelik çalışmaların her biri klinik psikolojiye dahil olur. Aile ve grup terapisi, klinik psikoloji kapsamında değerlendirilir. Dolayısıyla klinik psikolojinin alanı son derece geniştir.
 • Sosyal Psikoloji: İnsanların birbirleriyle iletişimleri ve grup içindeki davranışları sosyal psikoloji kapsamında incelenir.
 • Gelişim Psikolojisi: İnsanların yaşamları boyunca duygusal, bilişsel ve sosyal gelişimleri bu kapsamda detaylı bir şekilde incelenir.
 • Nöropsikoloji: Beyin ve davranışlar arasındaki ilişki nöropsikolojinin alanına girer.

Bahsi geçen uzmanlık alanları, psikologların hizmet kapsamlarının belirlenmesine imkân tanır.

Çankaya Uzman Psikolog Avantajları Nelerdir?

Çankaya uzman psikolog hizmeti almanın çeşitli avantajları mevcuttur. Bu avantajlar genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Var olan ruhsal problemlerinizin etkili bir şekilde çözümlenebilmesi için doğru tedavi yöntemleri uygulanır.
 • Duygusal becerileriniz gelişir.
 • İstenmeyen davranışlarınızın zaman içinde değiştiğini fark edersiniz.
 • Aileniz ve partneriniz ile ilişkilerinizi geliştirme şansı elde edersiniz.
 • Psikolojik sorunlarınızın azalması, kendisini çok daha huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlar.

Bu ve bunun gibi avantajlardan yararlanabilmek için Çankaya psikolog arayışında uzman kişilerle iletişim göstermeniz avantajlı olacaktır.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.