Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezleri - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezleri

Ankara psikolojik danışmanlık merkezleri, psikolojik ve zihinsel sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla hizmet veren merkezlerdir. Özellikle modern dünyada artan stres, baskı ve endişe durumu psikolojik sağlık sorunlarının tetiklenmesinde önemli rol oynamıştır. Günümüzde artarak büyüyen zihinsel ve psikolojik sağlık sorunları, bireylerin ciddi problemlerle karşı karşıya kalmasına sebep olur. Bununla birlikte stresle başa çıkmak, endişe ya da kaygı gibi duygudurum bozukluklarını kontrol altına almak, herkes için en temel gerekliliklerden biridir. Yaşam kalitesini çok büyük oranda etkileyen psikolojik ve zihinsel sağlık sorunlarının çözümü için en etkili yöntem ise Psikolojik danışmanlık merkezleri tarafından sunulan profesyonel destek hizmetlerinden faydalanmaktır.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Nelerdir?

Ankara’da yaşayanlar için oldukça geniş yelpazeli seçeneklere ev sahipliği yapar. Bu merkezler çok büyük oranda bir ya da birden fazla psikolog bulundurarak, farklı alanlarda danışmanlık sağlar. Psikologlar, farklı alanlarda uzmanlık elde eder ve deneyimleri ise daha çok ilgili alanda gerçekleşir.

Seçim yaparken yaşadığınız sorunun ne olduğu son derece önemlidir. Deneyimli, uzman ve ilgili alanda tecrübe sahibi olan bir psikolog, yaşadığınız sorunların kontrol altına alınması konusunda oldukça destekleyicidir.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Hangi Sorunlarla İlgilenir?

Genel olarak bu merkezlerden görev alan uzman psikologlar; bireylerin, çiftlerin ve ailelerin yaşadığı duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olur. Psikolojik destek sağlayarak yaşanan problem özelinde psikoloji biliminin metotlarını kullanarak çözüm üretir.

Bununla birlikte genel anlamda psikolojik danışmanlık merkezlerinin ilgilendiği sorunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Bireysel Danışmanlık Çözümleri
 • Öfke Yönetimi
 • Depresyon, Anksiyete ve Panik Atak Tedavisi
 • Kariyer Danışmanlığı
 • Kişisel Koçluk
 • Çocuk ve Ergen Psikolojisi
 • Travmatik Yaşam Olayları ile Başa Çıkma
 • Yeme ve Uyku Bozuklukları
 • Duygudurum Bozuklukları
 • Çift ve Aile Terapisi
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Bununla birlikte Ankara’daki psikolojik danışmanlık merkezleri kurumsal çözümler de sunar. Günümüzde modern kurumlar, çalışanları için son derece detaylı ve kişisel gelişime odaklanan eğitimler düzenlemektedir. Psikolojik danışmanlık merkezleri bu kapsamda kurumlar tarafından düzenlenen eğitim programlarında da görev alabilir.

En İyi Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Ankara psikolojik danışmanlık merkezleri, Ankara’nın hemen her bölgesinde ve semtinde yer alan kliniklerdir. Ayaş, Beypazarı, Altındağ, Çankaya, Gölbaşı, Çubuk, Elmadağ, Mamak, Polatlı Yenimahalle, Pursaklar ve Sincan başta olmak üzere Ankara’da ikamet eden herkes, bu merkezler tarafından sunulan psikolojik destek hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilir.

Bununla birlikte en iyi psikolojik danışmanlık merkezi seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli kriterler vardır. Bunlardan en önemlisi merkezin sahip olduğu sertifika ve lisanslardır. Ayrıca merkezde sunulan hizmetlerin kalitesi ve standardı seçim yaparken göz etmeniz gereken önemli faktörlerdendir. Buna ek olarak en iyi psikolojik danışmanlık merkezi seçiminde bulunabilmek için klinikte görev alan psikologların uzmanlık ve deneyimleri de önemli ölçüde yol gösterici olacaktır.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Ücretleri Ne Kadar?

Ankara psikolojik danışmanlık merkezleri ücretleri, birçok farklı belirleyiciye göre değişkenlik gösterir. Merkezde görev alan uzmanların deneyimi, merkezin sağladığı hizmetler, yaşadığınız sağlık sorunlarının boyutları, gerekli terapi sayısı ve seans süreleri genelde fiyatlar üzerinde belirleyici olan ana faktörlerdendir. Bunlara ek olarak danışmanlık alınan alanda fiyatları etkileyen bir diğer faktördür. Ailelere, ergenlere, çocuklara, yetişkinlere ve kurumlara yönelik psikolojik danışmanlık terapilerinin fiyatları farklılık gösterir.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.