Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara psikolojik danışmanlık merkezi

Ankara psikolojik danışmanlık merkezi; duygusal, zihinsel ya da psikolojik problemlerin kontrol altına alınmasını sağlayan hizmetler sunar. Psikolojik danışmanlık merkezleri, günümüzde birçok bireyin yaşadığı ruhsal ve zihinsel sağlık sorunlarının giderilmesinde destek sağlayan merkezlerdir. Alanında deneyimli ve uzman psikologlara ev sahipliği yapan bu merkezler, psikoloji bilimince üretilen metotları kullanır. Artan stres faktörü, iş yaşamının karmaşıklaşması, iletişim sorunları ve dijital dünya günümüzde yaşanan psikolojik sorunların en önemli nedenlerindendir. Günümüzde psikolojik problemler de bu doğrultuda oldukça yaygın hale gelen sorunlar olmuştur. Tıpkı fiziksel sağlık sorunları gibi kişinin, toplumun, grubun ya da ailenin yaşam kalitesini önemli ölçüde olumsuz yönde etkiler. Ankara psikolojik danışmanlık merkezi, tüm bu problemlerin tedavi edilmesini sağlar ve bireylere psikolojik danışmanlık hizmeti verir.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi Nedir?

Bireylerin yaşadıkları duygusal ve zihinsel sorunlara etkili bir şekilde yaklaşabilmeleri için çeşitli psikolojik teknikleri kullanan ve alanında deneyimli psikologlara ev sahipliği yapan merkezlerdir. Bu merkezler, sadece bireysel ruhsal ve zihinsel sorunların giderilmesinde destek sağlamaz.

Aynı zamanda aile ya da çiftlerin yaşadığı sorunların giderilmesine de uzman psikologlarca destek sunar. Bununla birlikte ergen ya da çocuklardaki psikolojik problemlerin kontrol altına alınmasında da yine bu alanda uzmanlaşmış psikologlar aracılığıyla yardımcı olur. Lisanslı psikolog ve psikoterapistlere ev sahipliği yapan psikolojik danışmanlık merkezleri, farklı uzmanlıklara sahiptir.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi Ne İşe Yarar?

Bireylerin, ailelerin, grupların, çocukların ya da çiftlerin yaşadığı ruhsal ve zihinsel sorunları kontrol altına almaya yönelik hizmet sağlar. Bireylerin stres yönetimi, öfke kontrolü, iş ve yaşam dengesi gibi konularda yeteneklerini geliştirmelerine yönelik destek olur.

Ayrıca bu merkezler, grup terapisi yoluyla; benzer duygusal veya zihinsel sorunlarla mücadele eden bireylerin bir araya gelerek destek almasını da sağlar. Bununla birlikte psikolojik danışmanlık merkezi, çiftlerin ilişki içerisinde yaşadığı sorunların aşılması için de çözümler üretir. Çift terapisi, bu tarz durumlara odaklanan bir terapi yöntemidir. İletişim becerilerini geliştirmeye, çatışmaları çözmeye ve daha sağlıklı bir ilişki kurmalarını sağlamaya yönelik tekniklere odaklanır.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Ankara psikolojik danışmanlık merkezi, kişilerin yaşam içerisinde çeşitli güçlük ve zorluklarla mücadele etmesi konusunda destek sağlar. Bununla birlikte birçok kişi, aile, grup ya da topluluk, yaşam içerisinde bazı temel problemlerle karşı karşıya kalabilir. Günümüzde oldukça yaygın bir sorun haine dönüşen psikolojik problemler, insanın yaşam kalitesini etkiler ve dolayısıyla uzman desteği ile aşılmalıdır.

Sunulan hizmetler genel olarak şu şekildedir:

  • Bireysel Danışmanlık
  • Çeşitli Düzlemlerde ve Boyutlarda Hazırlanan Psikolojik Testler
  • Aile Danışmanlığı
  • Çift Terapisi
  • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
  • Kariyer Danışmanlığı
  • Grup Terapisi
  • Öğrenme ve Gelişim Destek Programları

Bunlara ek olarak psikolojik danışmanlık merkezlerinde doğrudan kişiye özel terapi programları da hazırlanır. Uzmanlarca uygun görülmesi halinde Ankara psikoterapi uygulamalarının da tedavi sürecinin bir parçası olarak kullanılması mümkündür.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi Fiyatları

Psikolog fiyatları üzerinde belirleyici olan en temel unsur, danışmanın nitelikleri ve deneyimidir. Danışmanın eğitim düzeyi, lisans derecesi, deneyimi gibi durumlar fiyatları önemli ölçüde etkiler. Ayrıca terapi sürecinde kullanılacak teknikler ve hizmet tipi de fiyatları etkileyen önemli bir faktördür. Bunlara ek olarak bazı durumlarda psikolojik danışmanlık merkezinin konumu ve hizmet sağladığı lokasyon da fiyatlar üzerinde önemli bir etki gösterir.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.