Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara psikolojik danışmanlık merkezi

Ankara psikolojik danışmanlık merkezi, ruhsal ve zihinsel sorun yaşayan kişiler için hizmet verir. Bununla birlikte psikolojik danışmanlık çözümleri sadece bireysel değildir. Terapi şeklinde gerçekleşen ve çoğunlukla psikoloji biliminin yol göstericiliği doğrultusunda hazırlanan eğitim programlarıyla uygulanan psikolojik çözümler aynı zamanda kalabalık gruplardan da oluşabilir. Bununla birlikte aile ya da çift terapisi de yine psikolojik danışmanlık uygulamaları arasındadır. Ayrıca buna ek olarak çocuklar için de özel uygulamalar vardır. Bu yüzden Ankara psikolojik danışmanlık merkezi seçimi yaparken kişinin yaşadığı sorunlar ve hangi alanda destek almak istediği önemlidir. Keza uzman ve klinik psikologlar, belli alanlarda uzmanlaşmıştır. Çocuk psikologları, aile ve çift terapistleri, yetişkin psikologları veya grup terapistleri farklı uzmanlıklara sahiptir.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi Nedir?

Ankara psikolojik danışmanlık merkezi, farklı alanlarda uzmanlaşan psikologları ile ruhsal sorunların giderilmesi konusunda hizmet verir. Günümüzde psikoloji biliminde yapılan çalışmalar doğrultusunda ruhsal ve zihinsel sorunlar, son derece detaylı ve geniş yelpazeli olacak şekilde tanımlanmıştır. Bu durum ise yaşanan sorunların çok daha efektif şekilde kontrol altına alınması açısından değerlidir.

Özellikle depresyon, anksiyete, panik atak, bipolar bozukluk gibi günümüzde yaygın olarak gözlemlenen psikolojik sorunların giderilmesi, ancak bu alanda deneyimli uzman psikologlarla mümkündür. Bu durum aile ve evlilik sorunları ya da çiftlerin yaşadığı problemler için de geçerlidir. Yani, Ankara psikolojik danışmanlık merkezi seçimi yaparken kliniğin ilgili alanlardaki uzmanlarının yetkinliğine dikkat etmek önemlidir.

Ankara Psikolojik Danışmanlık Merkezi Çözümleri

Ankara psikolojik danışmanlık merkez çözümleri, geniş yelpazeli uygulamaları içerir. Danışmanlık hizmetlerinde uygulamalar genellikle terapilerden oluşur. Terapiler kişinin yaşadığı sorunlara doğrudan odaklanan ve bilimsel yöntemlerle bu sorunlar giderilmesini hedefleyen uygulamalardır. Psikoloji danışmanlık uygulamalarını genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Bireysel Terapi
  • Aile Terapisi
  • Grup Terapisi
  • Çift Terapisi
  • Psikolojik Test ve Değerlendirme
  • Çocuk ve Ergen Terapisi
  • Kariyer Danışmanlığı
  • Ruh Sağlığı Eğitimi

Tüm bu uygulamalar ile psikolojik danışmanlık hizmetleri, duyguların yönetilmesinde rol oynar. Aynı zamanda ruhsal ve duygusal sorunların çözümünü de destekler. Yaşam kalitesini, iletişimi ve ilişkileri iyileştirir. Başa çıkma mekanizmalarını geliştirerek kişinin karşılaştığı sorunlara çözümler üretmesini sağlar.

Ankara Bireysel Danışmanlık

Ankara bireysel danışmanlık, kişinin yaşadığı ruhsal ve duygusal sorunları çözmek için psikolog veya danışmanla birebir görüşmesi şeklinde gerçekleşir. Terapi sırasında, danışman kişinin sorunlarını anlamasına, duygularını yönetmesine ve başa çıkma mekanizmaları geliştirmesine yardımcı olur.

Ankara Çift Terapisi

Ankara çift terapisi, çiftlere yönelik yapılan uygulamalardan oluşur. Terapi sırasında, çiftler birbirleriyle daha iyi iletişim kurmayı, anlaşmazlıkları çözmeyi ve ilişkilerini güçlendirmeyi öğrenir. Bu durum çiftlerin arasındaki ilişkiyi ve iletişimi güçlendirme açısından önemlidir.

Ankara Aile Danışmanlığı

Ankara aile danışmanlığı ise doğrudan ailelere yönelik planlanan terapi programlarını içerir. Aile üyeleri arasındaki iletişim ve ilişki problemlerini çözmeye odaklanır. Terapinin en temel amacı aile üyelerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve var olan iletişim sorunlarını çözmektir.

Ankara Evlilik Terapisi

Ankara evlilik terapisi uygulaması ise daha çok evlilik sürecinde ya da henüz evliliğin ilk döneminde olan çiftler için uygulanır. Bu uygulamanın ana hedefi daha çok evliliğin beraberinde getirebileceği kaygı, endişe ya da ruhsal sorunları ortadan kaldırmaktır.

Ankara Depresyon Tedavisi

Ankara psikolojik danışmanlık merkezi çözümleri arasında Ankara depresyon tedavisi de bulunur. İlaçlı tedavileri içermez. Uzman bir psikolog tarafından uygulanır. Kişinin yaşam kalitesini artırmaya yönelik bir işlevi vardır. Farklı terapi yöntemleri ile uygulanabilir. Dolayısıyla kişinin yaşadığı sorunlar ve bu sorunların ortaya çıkma nedenleri terapi sürecini etkiler. Yaşam tarzı değişiklikleri konusunda teşvik edicidir.

Ücretsiz Randevu

Konum

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.