Ankara Psikoloji Merkezi - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara psikoloji merkezi

Ankara psikoloji merkezi, bireylerin karşı karşıya kaldığı psikolojik sorunların etkili bir şekilde çözümlenmesini sağlar. Birçok büyükşehirde olduğu gibi Ankara’da da çeşitli stres unsurları ön plana çıkar. Özellikle şehrin gürültüsü, iş hayatının yorucu olması ve daha pek çok husus; psikolog hizmetlerine talep edilmesini mümkün kılar. Alanında uzman kişilerden alınan destek, var olan sorunların büyümeden çözümlenmesi açısından oldukça önemlidir. Ankara’da hizmet sunan birçok psikoloji merkezi bulunur. Bu merkezlerin hizmet verdikleri alanlar değişiklik gösterebilir. Bu nedenle psikoloji merkezi seçiminde çeşitli hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Ankara Psikoloji Merkezi Özellikleri Neler?

Ankara psikoloji merkezi özellikleri son derece fazladır. Bu merkezler, alanında uzman psikologları bünyesinde barındırır. Psikologların uzmanlık alanlarına göre merkezlerin sundukları hizmetler değişiklik gösterebilir. Ankara genelinde hizmet veren psikoloji merkezlerinin özellikleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Deneyimli ve lisanslı psikologlar hizmet sunar. Böylelikle bireylerin var olan sorunları farklı yöntemler kullanılarak çözümlenebilir.
 • Terapi yaklaşımları birbirinden farklıdır. Bilişsel davranışçı terapi, aile terapisi; tercih edilen yaklaşımlardan sadece birkaçıdır.
 • Hizmet saatleri değişiklik gösterir. Bazı merkezlerin hizmet saatleri çok daha fazladır. Bununla birlikte daha kısıtlı zamanda hizmet sunan merkezler de mevcuttur.
 • Her bir merkez, kişiye özel bir terapi planlamasında bulunur. Bunun temel nedeni, bireylerin yaşadıkları ruhsal sorunların birbirinden farklı olmasıdır.
 • Destekleyici bir ortama sahiptir. Özellikle bireylerin kendilerini çok daha iyi hissetmeleri için psikoloji merkezlerinin dekorasyonu titiz bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Fiyat skalaları birbirinden farklıdır. Bu nedenle her bütçeye hitap eden merkezlerin bulunduğunu ifade etmek mümkündür.

Psikolog merkezlerinin sahip olduğu özellikler, verilen hizmetin kalitesini doğrudan etkiler. Bu nedenle hizmet talep etmeden önce psikoloji merkezinin detaylı bir şekilde araştırılması gerekir.

Ankara Psikoloji Merkezinde Verilen Hizmetler

Ankara psikoloji merkezinde verilen hizmetler değişiklik gösterebilir. Bazı merkezler, birkaç alanda uzmanlaşmış olabilir. Bu durum, hizmet kapsamlarının çok daha dar olmasına sebebiyet verir. Bunun yanı sıra daha kapsamlı hizmet sunan merkezlerin bulunduğunu belirtmek de mümkündür. Bu bağlamda Ankara psikoloji merkezi hizmet alanları genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Çiftlerin ilişki sorunları çift terapisinde ele alınır.
 • Bireysel terapi temel olarak kişinin psikolojik sorunlarına odaklanır.
 • Aile üyeleri arasındaki sorunlar, aile terapisinin kapsamındadır.
 • Bir grup insanın bir araya gelmesi ve birbirlerine duygusal destekte bulunmaları grup terapisinin incelediği konular arasında yer alır.

Bunların yanı sıra psikolojik testler ve değerlendirmeler, danışmanlık hizmetleri; psikoloji merkezlerinin dahil olduğu konulardan birkaçıdır.

Ankara Psikoloji Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Psikoloji merkezlerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Ankara psikoloji merkezi seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken faktörler şu şekildedir:

 • Merkezin hangi alanlarda uzmanlaşmış olduklarına dikkat edin. Yaşadığınız psikolojik sorunların merkezin uzmanlık alanlarına dahil olup olmadığını inceleyin.
 • Her merkez aynı terapi yaklaşımını benimsemek zorunda olmadığı için terapi yaklaşımlarıyla ilgili bilgi edinmeniz faydalı olacaktır.
 • Psikoloji merkezlerinin fiyat skalası son derece geniştir. Merkezlerin fiyat politikalarını inceleyerek hangi merkezden hizmet almak istediğinize karar verebilirsiniz.

Belirtilen hususların her biri, psikoloji merkezi seçiminde ön planda bulundurmanız gerekenleri ifade eder. Seçeceğiniz merkezin bulunduğunuz lokasyona yakın olmasına da dikkat etmelisiniz.

Ankara Psikoloji Merkezi Fiyatları Neler?

Ankara psikoloji merkezi fiyatları; ekip üyeleri, merkezin benimsediği terapi yaklaşımları, seans süresi ve sıklığı başta olmak üzere pek çok hususa göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla psikoloji merkezlerinin fiyatları hakkında derinlikli bir şekilde bilgi edinmeniz, istediğiniz hizmeti almanız açısından son derece önemlidir.

İletişim

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.