Ankara Psikolog - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara psikolog

Ankara psikolog, Ankara’da psikolojik sağlık sorunu yaşayanlar için hizmet veren profesyonel psikologdur. Fizyolojik sağlık kadar psikolojik sağlık da önemlidir. Özellikle günümüzde dışsal etkiler nedeniyle ortaya çıkan psikolojik sağlık sorunları, kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde olumsuz etkiler. Bununla birlikte ruhsal sorunların aşılması ise ancak profesyonel bir psikolog desteği ile mümkündür. Profesyonel psikolog desteği, oldukça geniş yelpazeli hizmetlerden oluşur. Fakat psikolojik danışmanlık hizmetlerinde uzmanlık son derece önemlidir. Geniş yelpazeli etki alanı olan psikologlar, belli konularda uzmanlaşmıştır. Ankara psikolog, farklı alanlarda uzmanlaşmış psikologlara ev sahipliği yapar. Dolayısıyla hemen her türden ruhsal sorunun kontrol altına alınmasında etkili çözümler sunar.

Ankara Psikolog Nedir?

Ankara psikolog, kişilerin yaşadığı ruhsal sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla çeşitli bilimsel yöntemler kullanır. Bu bilimsel yöntemler, birçok araştırma ile etkinliği kanıtlanmış tekniklerdir. Bununla birlikte her psikolojik sağlık sorunu, aynı tekniklerle ya da aynı derece uzmanlıkla giderilmez. Her bir psikoloji alanı, özel olarak uzmanlık gerektirir.

Psikologlar, sadece bireysel anlamda yaşanan sorunlara çözüm üretmez. Aynı zamanda çiftler ya da aileler için de geliştirilen psikolojik tedavi metotları mevcuttur. Çift terapileri, eş ya da sevgililerin yaşadığı ortak sorunlara odaklanır. Aile terapilerinde ise asıl amaç, aile bağlarının güçlendirilerek çiftlerin iletişimini etkileyen olumsuz durumları ortadan kaldırmaktır. Ayrıca çocukların yaşadığı ruhsal sorunlar içinse çocuk psikologlarının tercih edilmesi gerekir.

Psikolojik Danışmanlık Ne İşe Yarar?

Psikolojik danışmanlık; kişilere duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için sağlanan bir destek hizmetidir. Ankara psikolog hizmetleri kapsamında da verilen psikolojik danışmanlık çözümü, birçok önemli işleve sahiptir. Bu işlevler:

  • Kişinin yaşadığı sorunları anlamasına ve çözüm yolları bulmasına yardımcı olur.
  • Terapi boyunca danışman, kişinin duygularını anlamak ve kabul etmek için güvenli bir ortam hazırlar. Bu ise duygusal destek anlamına gelir.
  • Kişinin ya da ailenin kendi iç dünyasını anlamasına katkı sağlar.
  • Kişi, aile ya da çiftlerdeki stres faktörlerini en aza indirir ya da tamamen giderir.
  • İletişim becerilerini geliştirir ve yaşanan iletişim sorunlarını ortadan kaldırır.
  • Karar verme yetkinliğini geliştirir. Kişinin özgüvenini artırır.

Tüm bu işlevler doğrultusunda psikolojik danışmanlık; kişilerin ruh sağlığını korumak, sorunlarla başa çıkmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlamak için oldukça önemli bir işleve sahiptir.

Ankara Psikolog ve Psikolojik Sağlık Sorunları

Ankara psikolog, birçok ruhsal sağlık sorununun kontrol altına alınması konusunda uzmanlaşmıştır. Anksiyete, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, bipolar bozukluk, duygudurum bozuklukları, yeme bozuklukları başta olmak üzere uzman psikologlar, kişilerin ihtiyaçları için en uygun yaklaşımları benimser.

Bununla birlikte psikolojik sağlık sorunları; bir kişinin düşüncelerini, duygularını, davranışlarını ve genel ruh halini olumsuz yönde etkileyen durumlar veya bozukluklardır. Bu sorunlar genellikle bireyin günlük yaşamını etkiler ve yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürebilir. Psikolojik sağlık sorunları çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ve ayrıca farklı düzeylerde etki gösteren şiddet seviyelerine sahip olabilir.

Ankara Psikolog Hizmetleri

Ankara psikolog hizmetleri, insan davranışlarını ve zihinsel süreçleri anlamak, değerlendirmek ve iyileştirmek için eğitim almış uzmanlardan oluşur. Bireysel terapi ve danışmanlık, çift ve aile terapisi, çocuk ve ergen terapisi, psikolojik değerlendirme ve çeşitli psikolojik testler, kurumsal danışmanlık ve koçluk gibi çalışmalar, psikolog hizmetler içerisinde yer alır. Tüm bunlardan bağımsız olarak psikolojik danışmanlar, temel anlamda insanların yaşadığı ruhsal sağlık sorunlarını gidermek amacıyla hizmet verir. Dolayısıyla psikolog hizmetlerinde bilimsel yaklaşımların pratik gereklilikleri yerine getirilerek, kişilerin yaşadığı ruhsal bozukluklar giderilmeye çalışılır.

 

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.