Ankara Psikolog Merkezi - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara psikolog merkezi

Ankara psikolog merkezi, bireylerin ruh sağlığına ve iyiliğine odaklanarak, psikolojik destek ve rehberlik sağlar. Uzman ve deneyimli psikologlarla, kişilerin ruh sağlığının iyileştirilmesinde rol oynar. Bununla birlikte günümüzde yaşanan psikolojik ve zihinsel problemler oldukça geniş yelpazeli olacak şekilde tanılanmıştır. Dolayısıyla zihinsel ve psikolojik sağlık sorunları, son derece geniş düzeyde etki alanlarına sahiptir. Bu doğrultuda ilgili sorunların kontrol altına alınması için yaşanan probleme uygun tekniklerin belirlenmesi gerekir. Ayrıca bu teknikleri kullanacak psikologların, söz konusu alanlarda tecrübeye ve deneyime sahip olmasında fayda vardır. Ankara psikolog merkezi, farklı alanlarda uzmanlaşmış psikologlarla kişilerin ihtiyaç duyduğu profesyonel desteği sunar.

Ankara Psikolog Merkezi Nedir?

Alanında uzman psikologlardan ve danışmanlardan oluşan kliniktir. Merkez, bireylerin duygusal, zihinsel ve sosyal sorunlarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Bu doğrultuda psikoloji biliminin esaslarına ve uygulamalarına uygun şekilde çeşitli teknikler kullanır. Söz konusu teknikler kişinin yaş aralığına göre değişkenlik gösterir.

Aynı zamanda terapilerde hangi teknik ve yaklaşımların kullanılacağında yaşanan ruhsal ve zihinsel sağlık sorunlarının nitelikleri de belirleyicidir. Bu yüzden bazı psikolojik danışmanlık merkezler ve bu merkezlerde görev alan psikologlar, belli başlı alanlarda çok daha deneyimlidir.

Ankara Psikolog Merkezi Ne İşe Yarar?

Bireylerin yaşadıkları sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak ve duygusal olarak iyileşmelerini sağlamak adına; bireysel, grup veya çift terapisi gibi bir dizi terapi yaklaşımı ile hizmet sunar. Bununla birlikte merkezde görev alan psikologlar, kişinin yaşadığı genel sağlık sorunlarını ve zihinsel durumunu değerlendirir.

Çeşitli düzeylerde yapılan bazı testler ile kişilerin yaşadığı sağlık sorunlarının nitelikleri ve boyutları belirlenir. Bununla birlikte psikolojik danışmanlık merkezleri, kariyer danışmanlığı hizmeti de sunar. Kariyer danışmanlığı, bireylerin yeteneklerini, ilgi alanlarını ve kişilik özelliklerini belirlemelerine yardımcı olur ve onlara iş, kariyer ve eğitim planlaması konularında rehberlik eder.

Ankara Psikolog Merkezi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seçim yaparken birçok noktaya dikkat etmeniz gerekir. Günümüzde her alanda olduğu gibi psikoloji ve psikolojik danışmanlık uygulamalarında da alternatiflerin sayısı önemli ölçüde artmıştır. Fakat herkesin yaşadığı ruhsal ve zihinsel problem aynı düzeyde değildir. Aynı düzeyde olmadığı gibi aynı zamanda farklı teknikler gerektiren problemler de olabilir.

Dolayısıyla psikolog ve psikolojik danışmanlık merkezi seçimi yaparken, bazı noktalara dikkat etmeli ve kişisel ihtiyaçlarınıza cevap veren en uygun kliniği seçmelisiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenler genel hatlarıyla;

  • Öncelikli olarak merkezin sahip olduğu sertifika, akreditasyon ve lisansları inceleyin.
  • Merkezin bünyesinde bulunan psikolog, sağlık personelleri ve diğer çalışanlar hakkında bilgi edinin.
  • Merkez hakkında daha önce danışanlar tarafından yapılan yorumları ve geri bildirimleri okuyun.
  • Merkezde bulunan psikologların iletişim tarzları hakkında fikir edinin.
  • Merkezin hangi teknikleri ve psikolojik yaklaşımları benimsediğini öğrenin.
  • Merkezdeki psikologların ve danışmanların uzmanlık alanları hakkında bilgi alın.

Şeklindedir. Tüm bu detaylara yeterli düzeyde özen göstererek yaşadığınız sorunun çok daha kolay ve hızlı şekilde kontrol altına alınmasını sağlayabilirsiniz.

Ankara Psikolog Merkezi Hizmetleri

Kişilerin yaşadığı ruhsal ve zihinsel sorunları gidermeye yönelik destek uygulamalarını içerir. Psikolog merkezlerinde genel anlamda terapi yöntemi kullanılır. Terapiler ise farklı metotlar kullanılarak uygulanabilen süreçlerdir. Her psikolojik ve zihinsel sağlık problemi için kullanılacak tekniklerin bu doğrultuda farklılık göstermesi gerekir. Terapilerde hangi yaklaşım ve metotların kullanılacak ise daha çok danışan ve danışman arasında kurulan iletişim ve ön konsültasyon sürecinde belirlenir.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.