Ankara Psikolog Fiyatları - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara psikolog fiyatları

Ankara psikolog fiyatları; uzmanın eğitim düzeyi, hizmet sunduğu alan, sahip olduğu deneyim başta olmak üzere birçok hususa göre değişiklik gösteren bir konudur. Bu nedenle her psikoloğun hizmet ücreti aynı olmayabilir. Bu durum, uzman desteği almadan önce çeşitli hususların gözden geçirilmesi anlamına gelir. Psikolog hizmeti alırken fiyattan daha önemli olan, psikoloğun deneyim ve bilgi birikimi olsa da fiyatların da alınacak hizmet konusunda bir tür belirleyici olduğunu belirtmek mümkündür.

Ankara Psikolog Fiyatları Belirleyicileri Nelerdir?

Psikolog ücretleri, birçok değişkene bağlıdır. Bu durum Ankara psikolog fiyatları üzerindeki etkenlerin incelenmesini zorunlu kılabilir. Ankara özelinde hizmet sunan psikolog ücretlerini belirleyen kriterleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

  • Psikoloğun sahip olduğu deneyim
  • Psikoloğun eğitim düzeyi
  • Psikoloğun uzmanlık alanları
  • Terapinin türü
  • Terapinin toplam süresi
  • Psikoloğun çalışma süresi

Psikolog fiyatlarının belirlenebilmesi için ilk olarak bu unsurların netleşmiş olması gerekir. Örneğin bazı bireyler çok daha uzun süreli bir terapi görmek zorunda kalabilir. Seans başına ücretlendirme yapıldığı için toplam fiyat, bu nedenle çok daha yüksek olacaktır. Bunun yanı sıra daha az seansa ihtiyaç duyan psikologların ödeyecekleri toplam ücretin azalacağını belirtmek mümkündür.

Psikoloğun Sahip Olduğu Deneyim

Psikologların sahip oldukları deneyimler birbirinden farklıdır. Ankara psikolog fiyatları etkileyicileri arasında yer alan psikoloğun deneyimi çalışma süresine göre değişiklik gösterebilir. Çok daha uzun süre psikolog olarak çalışan kişilerin kazandıkları tecrübeler çok daha fazla olabilir. Deneyim, profesyonel hizmeti doğrudan etkilemekle birlikte tek başına yeterli değildir.

Psikoloğun Eğitim Düzeyi

Psikologların eğitim düzeyleri, kendilerini geliştirmeleri ve yetiştirmeleriyle doğrudan alakalı bir konudur. Bazı psikologlar, lisans eğitimlerinin yanı sıra yüksek lisans ve doktora eğitimi de almış olabilir. Bu durum, psikoloğun kendisini çok daha fazla geliştirmiş olduğu anlamına gelebilir. Dolayısıyla eğitim düzeyleri yüksek olan psikologların sundukları hizmetin ücreti de diğerlerinden farklı olabilir.

Psikoloğun Uzmanlık Alanları

Ankara psikolog fiyatları etkileyicilerinden bir diğeri, uzmanlık alanıdır. Birçok psikolog, belirli alanlarda uzmanlaşmış olup hizmet kapsamlarını bu alanlara göre belirler. Örneğin aile terapisi alanında kendisini geliştiren bir psikolog, daha çok aile içi ilişkilere yönelir.

Terapinin Türü

Terapinin türü, fiyatları doğrudan etkileyen konular arasında kendisine özel bir yer edinir. Aile terapisi, bireysel terapi, çift terapisi başta olmak üzere birçok farklı türde terapi uygulanabilir. Her birinde tercih edilen yöntemler farklılık gösterir. Dolayısıyla terapinin türüne göre fiyatların değişiklik göstereceğini belirtmek olanaklıdır.

Terapinin Toplam Süresi

Hastalığın şiddetine göre terapinin toplam süresi değişiklik gösterebilen bir konudur. Bazı hastaların yaşam tarzlarının çok daha kaliteli bir şekilde seyredebilmesi için daha fazla terapiye ihtiyaç duyulabilir. Ankara psikolog fiyatları belirleyicileri arasında yer alan terapinin toplam süresi uzadıkça ödenecek tutar da artış gösterecektir.

Psikoloğun Çalışma Şekli

Özel muayenehanelerinde hizmet sunan psikologlar olduğu gibi bir klinikte çalışan uzmanlar da mevcuttur. Dolayısıyla psikologların çalışma şekilleri birbirinden farklıdır. Bu durum, Ankara psikolog fiyatları belirleyicileri arasında kendisine yer bulur. Psikoloğun çalışma şeklinin değişmesi, ücretlendirmenin de farklılaşmasına neden olur. Örneğin kendi muayenehanesinde hizmet sunan psikologlar, çok daha yüksek ücretlere sahip olabilir.

Psikologların verdikleri hizmetin fiyatlandırması, bu ve bunun gibi hususlara göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla fiyatlar hakkında net bilgi elde edilebilmesi adına, ilk olarak psikolog ile ön görüşme gerçekleştirilmelidir. Yapılan görüşmede seans sıklığı, süresi, terapinin türü gibi çeşitli konular üzerinde fikir birliğine varılacaktır. Bu tür hususların netleşmesi, fiyatların da kesinleşmesini sağlar. Dolayısıyla kişi, seans başına ödeyeceği ücret ile ilgili çok daha fazla bilgi sahibi olma şansı elde eder.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.