Ankara Psikolog Fiyatları - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara psikolog fiyatları

Ankara psikolog fiyatları, çeşitli hususlara göre değişiklik gösteren bir konudur. Çünkü psikologların deneyimleri, uzmanlık alanları, eğitimleri birbirinin aynısı değildir. Bunun yanı sıra kişinin baş başa kaldığı psikolojik sorun ve görülen semptomların sayısı ve şiddeti de farklılaşan konular arasında yer alır. Bu nedenle psikolog seçimi yaparken uzmanların fiyat politikalarının ön planda tutulması bir hayli önemlidir.

Ankara Psikolog Fiyatlarını Etkileyen Hususlar Nelerdir?

Ankara özelinde hizmet sunan psikologlar, geniş bir fiyat skalasına sahiptir. Bu durumun birçok farklı nedeni bulunur. Ankara psikolog fiyatları genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Psikoloğun sahip olduğu deneyim ve uzmanlığı
  • Hizmet verilen lokasyon
  • Psikoloğun hizmet kapsamı
  • Randevu süresi ve sıklığı
  • Psikoloğun benimsediği yaklaşım

Belirtilen hususların her biri, psikolog fiyatlarını doğrudan etkiler. Bunun yanı sıra ekstra taleplerin de fiyatlar üzerinde belirleyici olduğunu ifade etmek mümkündür. Ayrıca psikolog bir klinik ya da sağlık kurumunda hizmet veriyorsa kurumun benimsediği fiyat politikası da belirleyiciler arasında yer alır. Bunun yanı sıra psikoloğun kendi muayenehanesinde hizmet vermesi durumunda da aynı husus geçerli olacaktır.

Psikoloğun Sahip Olduğu Deneyim ve Uzmanlığı

Psikoloğun sahip olduğu deneyim ve uzmanlık alanları birbirinden farklıdır. Bu durum, genellikle eğitim alınan üniversite ile ilgilidir. Ayrıca kişisel tercihler de uzmanlık alanlarının değişmesine neden olur. Psikoloğun aldığı eğitim ve kişisel tercihlerine bağlı olarak değişebilen uzmanlık alanları, psikoloğun hangi konularda destek vereceğinin belirlenmesini sağlar. Bu nedenle Ankara psikolog fiyatları psikoloğun sahip olduğu deneyim ve uzmanlığa göre değişiklik gösterebilir.

Hizmet Verilen Lokasyon

Psikoloğun hizmet verdiği lokasyon da fiyatlar üzerindeki önemli belirleyicilerden bir tanesidir. Çünkü özellikle pahalı bir lokasyonda verilen hizmetin fiyatı da yüksek olacaktır. Bu tür alanlarda muayenehane ya da klinik kiralarının yüksek olması başta olmak üzere birçok unsur, verilen hizmetin fiyatlarının da aynı oranda artması anlamına gelebilir. Bu nedenle eğer lüks bir lokasyondan hizmet alacaksanız fiyatların diğer lokasyonlardan daha yüksek olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Psikoloğun Hizmet Kapsamı

Uzmanın hizmeti kapsamı değişiklik gösterebilir. Bazı psikologlar çok daha geniş bir hizmet kapsamına sahipken bazılarının daha sınırlı bir kategori üzerinden hizmet verdiklerini belirtmek mümkündür. Bu durum, fiyatlar üzerinde etkilidir. Çünkü çok daha geniş bir hizmet alanına sahip psikolog, daha fazla konuda bilgi sahibidir. Ayrıca bu tür psikologların talep edilme ihtimalleri artış gösterir. Dolayısıyla Ankara psikolog fiyatları açısından hizmet kapsamının ön planda yer aldığını ifade etmek mümkündür.

Randevu Süresi ve Sıklığı

Ankara psikolog fiyatları belirleyicilerinden bir diğeri, randevu süresi ve sıklığıdır. Bazı hastalıkların tedavisi çok daha uzun sürebilir. Bu durum, alınacak toplam terapi sayısının da değişmesine sebep olur. Daha sık alınan terapiler, toplam ücretin artış göstermesine neden olur. Bunun yanı sıra terapilerin süresi de belirleyicidir. Genellikle terapiler 60 dakikalık zaman dilimlerinde verilir. Fakat daha uzun terapi süreleri de mümkündür. Süre uzadıkça ödenecek miktar da artacaktır.

Psikoloğun Benimsediği Yaklaşım

Psikologların benimsedikleri yaklaşımlar birbirinden farklıdır. Uzmanlar, farklı terapi ekol ve kurumları üzerinden hizmet veriyor olabilir. Bazı terapi yöntemleri, çok daha uzun sürede sonuç verir. Bu nedenle tercih edilen yönteme göre toplam terapi süresi değişiklik gösterecektir. Bu ise daha önce de bahsedildiği üzere fiyatların farklılaşması anlamına gelir.

Bahsi geçen hususların her biri, Ankara psikolog fiyatları konusundaki temel belirleyiciler arasında yer alır. Bir psikologdan destek almadan önce bu hususları ön planda tutmanız ve size sunulan fiyatlandırmayı incelemeniz son derece önemlidir.

İletişim

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.