Ankara Klinik Psikolog - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara klinik psikolog

Ankara klinik psikolog, ruhsal ve davranışsal bozuklukları inceleyen ve bu tür hastalıkları teşhis ve tedavi eden uzmanlardır. Klinik psikologlar; özel muayenehanelerinde, çeşitli kliniklerde veya rehabilitasyon merkezleri gibi alanlarda çalışabilir. Depresyon, anksiyete, yeme bozuklukları, ilişki problemleri başta olmak üzere birçok farklı psikolojik sorun ile yakından ilgilenen klinik psikologlar; Ankara’nın farklı semtlerinde hizmetlerine devam edebilir. Eğer klinik psikolojinin kapsamına giren çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldıysanız, profesyonel hizmet sunan uzmanlar arasından uzman desteği talep edebilirsiniz.

Ankara Klinik Psikolog Nedir?

Ankara klinik psikolog, kendisini klinik psikoloji alanında geliştiren, ruhsal ve davranışlar sorunlara yönelim gösteren uzmanlar olarak tanımlanabilir. Bu noktada, var olan sorunların teşhis ve tedavi edilmesi için gerekli uygulamalar gerçekleştirilir. Klinik psikologlar; değerlendirme, teşhis, tedavi ve danışmanlık alanlarında hizmet sunabilir. Bu tür adımlar, birbiriyle ilintili olduğu için bir plan dahilinde hareket edilmesi son derece önemlidir.

Ankara Klinik Psikolog Hizmet Alanları Nelerdir?

Ankara klinik psikolog hizmet alanları oldukça geniştir. Bu hizmet alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Klinik psikolog hizmet alanlarından ilki, ruhsal bozukluklardır. Anksiyete, stres, depresyon, bipolar bozukluk; klinik psikolojinin alanına giren ruhsal sorunlara örnek olarak verilebilir.
 • Alkol ve kumar bağımlılığı başta olmak üzere çeşitli bağımlılık türleriyle mücadele, klinik psikologların sunduğu hizmetlerden bir diğeridir.
 • Klinik psikologlar, evlilik ve aile terapisi de sunabilir. Aile içi ilişkilerin çok daha doğru bir şekilde sağlanması, ikili ilişkilerde yaşanabilen sorunlar; evlilik ve aile terapisi kapsamında yer alır.
 • Öğrenme güçlükleri, davranış bozuklukları, dikkat eksikliği; Ankara klinik psikolog hizmet alanları arasında yer alır.
 • Doğal afet ve kaza gibi beklenmedik durumlar sonrasında meydana gelen travmalar, klinik psikologların uzmanlık alanına dahil edilir.

Belirtilen hususların her biri, Ankara’da hizmet sunan klinik psikologların hizmet alanları kapsamında yer alır. Eğer belirtilen alanlarla ilgili ruhsal ya da davranışsal sorunlara sahipseniz klinik psikolog desteğini talep edebilirsiniz. Karşılaştığınız bu tür sorunlar, yaşam kalitenizi ciddi oranda etkileyecektir.

Profesyonel Hizmet Sunan Klinik Psikolog Avantajları Nelerdir?

Profesyonel Ankara klinik psikolog hizmeti almanın birçok avantajı mevcuttur. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Profesyonel hizmet, hastalığın doğru bir şekilde teşhis edilmesini olanaklı hale getirir. Hastalık semptomlarını azaltacak tedavi yöntemlerinin uygulanabilmesi için hastalığın doğru bir şekilde teşhis edilmesi son derece önemlidir.
 • Danışanın ihtiyaçlarını ve sorunlarını anlayabilen uzman klinik psikologlar, uygun tedavi yöntemlerini belirler. Doğru tedavi uygulamalarına başvurdukları için var olan sorunların kısa sürede giderilmesine katkıda bulunur.
 • Uzman klinik psikologlar, danışanların kişisel gelişimlerine de olumlu etkide bulunur.
 • Alanında profesyonel hizmet sunan klinik psikologların sunduğu avantajlardan bir diğeri de çiftler arasındaki ilişkilerin çok daha sistemli ve doğru bir şekilde sağlanmasıdır.

Bu ve bunun gibi hususların her biri, Ankara’da profesyonel hizmet sunan klinik psikologların sağladığı avantajlar arasında yer alır.

Ankara Klinik Psikolog Fiyatları Nelerdir?

Ankara’da danışanlarına hizmet veren klinik psikologların fiyatlandırması, çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterebilir. Bu unsurlar;

 • Psikoloğun eğitim düzeyi,
 • Tecrübe ve bilgi birikimi,
 • Terapi türü,
 • Seans süresi,
 • Seans sayısı şeklinde sıralanabilir.

Bunların her biri, klinik psikologların fiyatlandırmasını doğrudan etkiler. Dolayısıyla net ve kesin bir fiyatlandırma için uzman klinik psikolog ile ön görüşme sağlanmalıdır. Ön görüşmede hastanın baş başa kaldığı psikolojik sorun, ne kadar seansa ihtiyaç olduğu gibi unsurlar belirlenir. Hastanın ihtiyaç duyduğu seans sayısının artış göstermesi, fiyatların da yükselmesine neden olacaktır. Bu nedenle seans sayısı, toplam ücreti belirleyen faktörler arasında yer alır.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.