Ankara Klinik Psikolog - Can Psikoloji Merkezi
Çukurambar Merkez Şubemiz
Farilya İş Merkezi No:8/31 Kat:8
Çayyolu Şubemiz
Nokta Rezidans B Blok No: 26
Bizi Arayın
+90 312 284 12 28
Ankara klinik psikolog

Ankara klinik psikolog, kişilerin yaşadıkları ruhsal ve davranışsal problemleri inceleyen uzmanlar şeklinde tanımlanabilir. Psikolojinin bir alt birimi olan klinik psikoloji, temel olarak zihinsel ve davranışsal sorunları tespit eder. Ayrıca tedavi yöntemleri konusunda da klinik psikolojiden destek alındığını belirtmek mümkündür. İlgili alanda uzmanlaşan klinik psikologların tercih ettiği tedavi yöntemleri değişiklik gösterebilir. Grup terapisi, bireysel danışmanlık ve aile terapisi bunlardan birkaçıdır.

Ankara Klinik Psikolog Nedir?

Ankara klinik psikolog, ilgili alanda kendisini geliştiren ve bu alanda danışanlarına hizmet sunan uzmanlardır. Temel olarak ruhsal ve davranışsal problemlerin teşhisi ve tedavisi konularında kendilerini geliştirmiştir. Dolayısıyla bu alanlarda çeşitli ruhsal sorunlarla baş başa kalan kişilere profesyonel bir hizmet sunar. Ankara’da pek çok kurum ya da klinikte, klinik psikologların çalıştıklarını belirtmek mümkündür. Bunun yanı sıra kendi muayenehaneleri üzerinden hizmet sunan psikologların bulundukları da bilinir.

Ankara özelinde klinik psikolog desteği almak isteyen kişiler için seçenekler son derece fazladır. Bununla birlikte doğru uzmandan destek talebinde bulunmak, kişinin var olan sorunla çok daha etkili bir şekilde mücadele etmesini olanaklı hale getirir. Bu nedenle hizmet almak istediğiniz klinik psikologların deneyimleri ve fiyat skalaları başta olmak üzere birçok hususu detaylı bir şekilde incelemeniz faydalı olacaktır.

Ankara Klinik Psikolog Hizmetleri Nelerdir?

Ankara’da hizmet sunan klinik psikologların hizmet kapsamı değişiklik gösterebilir.Kklinik psikolog hizmet alanlarını şu şekilde özetlemek olanaklıdır:

  • Çocuk ve ergen psikolojisi, klinik psikologların hizmet sundukları alanlardan bir tanesidir. Öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozuklukları, uyku problemleri ve aile ile çocuk terapisi; çocuk ve erken psikolojisinin kapsamında yer alır.
  • Yaşlı psikolojisi kapsamında demans ve Alzheimer, kayıp ve yas, aile ve yaşlı terapisi yer alır.
  • Yetişkin psikolojisi, klinik psikoloji içerisinde değerlendirilir. Bipolar bozukluk, depresyon, kronik hastalıklarla başa çıkma; yetişkin psikolojisinin ilgilendiği ruhsal sorunlardan birkaçıdır.

Ankara ve çevresinde hizmet sunan klinik psikologların kapsamına giren konular yukarıdaki gibidir.

Ankara Klinik Psikolog Seçerken Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir?

Klinik psikolog seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur mevcuttur. Bu unsurlar, var olan sağlık sorununa en iyi desteği sunacak psikologların tercih edilmesini olanaklı hale getirir. Klinik psikolog seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken hususları ana hatlarıyla şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Seçtiğiniz psikoloğun lisanslı ve yetkilendirilmiş olup olmadığına dikkat edin.
  • Klinik psikoloğun iletişim konusunda ne kadar başarılı olduğunu inceleyin. Doğru ve sistemli iletişim, terapilerin çok daha rahat geçmesini sağlayabilir.
  • Psikologların tedavi yaklaşımları aynı olmadığı için tercihte bulunurken hangi tedavi yaklaşımlarını benimsedikleri konusunda detaylı bilgi edinin.
  • Psikoloğun sahip olduğu referanslar hakkında bilgi edinin.

Bu tür hususların her biri son derece önemlidir. Öte yandan Ankara klinik psikolog fiyat aralıklarını da ön planda tutmalısınız. Bazı psikologların fiyatları yüksekken bazıları çok daha düşük olabilir.

Ankara Klinik Psikolog Fiyat Aralıkları Nedir?

Klinik psikolog fiyatları, birtakım hususlara göre değişiklik gösterebilir. Psikologların sundukları hizmetler ve benimsedikleri terapi yaklaşımları birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra hizmet verdikleri lokasyon, hizmet standartları ve belirledikleri fiyat politikalarının da değişebildiğini söylemek mümkündür. Bu tür hususların her biri, fiyat skalasının da değişmesi anlamına gelir.

Dolayısıyla klinik psikologları tercih etmeden önce hizmet fiyatlandırmaları hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Bütçenize uygun fiyatlandırmaya sahip klinik psikologlardan uzman desteği alabilirsiniz. Ayrıca klinik psikolog karşılaştırmalarını fiyat seçenekleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede arzu ettiğiniz hizmete belirlediğiniz fiyat skalası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Posted in
Blog

Ücretsiz İlk Seans Başvuru Formu

Bize Yazın
Sizin İçin Buradayız
Merhaba. Can Psikoloji Danışmanlık Merkezi\'ne Hoşgeldiniz.