Uzm Psk Dan Berat Börklü

uzman psikolojik danisman Berat Börklü
Uzman Psikolojik Danışman

Berat Börklü

Lisans eğitimimi, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde yüksek onur derecesiyle, yüksek lisansımı Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde onur derecesiyle tamamladım.

Görüşmelerimde eğitimlerini almış olduğum EMDR’denfaydalanmaktayım. EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan milyonlarca kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır. Ayrıca ruhsal sorunların iyileşmesi üzerindeki etkisi birçok çalışma tarafından desteklenen Şema Terapisinden de yaralanmaktayım.  Olayları algılama biçimine, düşüncelere ve davranış kalıplarına müdahale ederek verilen duygusal tepkileri değiştirmeyi hedefleyen terapi modeli olan Bilişsel Davranışçı Terapiden; depresyon, OKB, kaygı bozukluğu, yeme bozuklukları, panik atak, sınav kaygısı, sosyal fobi gibi duygudurum bozukluklarında kullanmaktayım.

Çift/İlişki danışmanlığında oldukça verimli bulduğum; Gottman Enstitüsü onaylı sertifikasına sahip olduğum, dünya genelinde uzun süreli araştırmalara dayanan tek yöntem olan Gottman Çift Danışmanlığı veriyorum.

 

15 yıldır psikolojik danışmanlık hizmeti veriyorum. Can Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ergen yetişkin ve çift terapisi üzerine çalışmalarımı sürdürüyorum.

Berat Börklü Eğitimleri

·        Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR uygulayıcı eğitimi,

·        Psikoloji İstanbul Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nden Gottman Çift Terapisi eğitimi,

·        Moxo dikkat testi uygulayıcı eğitimi,

·        AD-IP (Dikkat Eksikligi ve Hiperaktivite için yapılandırılmış) eğitimi,

·        Attentioner Dehb Uygulayıcı Eğitimi (Dikkat Eksikligi ve Hiperaktivite için yapılandırılmış nöropsikoloik tabanlı bir eğitim)