Psikolog Ruveyda Şahin

Psikolog Rüveyda Şahin
Psikolog

Ruveyda Şahin

Ruveyda ŞAHİN lisans öncesi öğrenimlerinin ardından davranış bilimlerine ilgisi doğrultusunda psikoloji alanına yönelmiştir. Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini yüksek onur belgesi ile tamamlayarak psikolog ünvanını almıştır. Mesleki açıdan kendini geliştirmek adına pek çok eğitime katılmış, sempozyum ve kongrelerde görevli olarak yer almıştır. Buna ek olarak lisans eğitimi süresince insanı ve insan davranışını anlamaya yönelik çok sayıda araştırmada, ölçek-envanter üretme ve Türkçeye uyarlama çalışmalarında aktif olarak rol almıştır. Staj ve uygulayıcı belgelerini tamamlamasının ardından teorik bilgilerini Can Psikoloji Danışmanlık Merkezinde uygulama fırsatı bulmuştur. Türk Psikologlar Derneği üyesi psikoloğumuz 1 yılı aşkın süredir çalışmalarına Can Psikoloji Danışmanlık Merkezinde devam etmektedir.

Çocuk, ergen ve yetişkin gruplarıyla terapi süreçlerini yürüten başarılı psikoloğumuz, Deneyimsel Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini tamamlamıştır. Bunların yanı sıra MOXO Dikkat Testi, Yetişkin Testleri, Resim Analizi, Terapötik Kartlar ve MMPI gibi çeşitli tekniklerden yararlanmaktadır. Kendini geliştirmek ve geniş bir kesime hitap edebilmek adına eğitimlerine devam etmektedir.

Ruveyda Şahin Eğitimleri

  • Başkent Üniversitesi Psikoloji Lisans Programı (%30 İngilizce)
  • DATEM Bilişsel Davranışçı Terapi (Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu)
  • Psikoİstanbul Deneyimsel Oyun Terapisi (Nilüfer Devecigil)
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (Dr. Nevin Dölek)
  • Çocuk Resimleri Analizi
  • MMPI Kişilik Testi Uygulayıcı Eğitimi (Türk Psikologlar Derneği)
  • MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi
  • Terapötik Kartlar Uygulayıcı Eğitimi (Doç. Dr. Durmuş Ümmet)

İlgi Alanları

Kaygı ve Kaygı Bozuklukları, OKB, Depresyon, Kişilik Bozuklukları, Travma, Kayıp ve Yas Süreçleri, Bağımlılık, Sınav Kaygısı, Öfke ve Öfke Kontrol Bozuklukları, Çocuklarda öfke problemleri, Alt Islatma, Sınır Problemleri.